Laikini protezai – tai plastmasiniai protezai, kurie nešiojami, kol sugis žaizdos po dantų pašalinimo, implantacijos, kaulo priauginimo procedūros ir pan. Plastmasniai vainikėliai ar tiltai atrodo kokybiškai, estetiškai, kaip natūralūs dantys, tik su laiku praranda spalvą, blizgesį, susidėvi, todėl jie naudojami laikinai. Praėjus gijimo laikotarpiui, jie pakeičiami nuolatiniais metalo, bemetalės ar cirkonio keramikos vainikėliais ar tiltais.
Laikini protezai gali būti pritaikomi tokiais atvejais:
- pašalinus dantį (-is);
- įsriegus implantą (-us);
- nuėmus senus protezus;
- po kaulo priauginimo procedūros;
Kodėl reikalingas dantų protezavimas :
- dėl estetinio vaizdo;
- dėl maisto kramtymo;
- apsaugo jautrius audinius burnos ertmėje nuo karšto, šalto maisto;
- tam, kad po danties(-ų) pašalinimo šalia esantys dantys “nemigruotų” link atsiradusios tuščios erdvės;
- kad dantenos neprarastų formos;
- kad pacientas priprastų prie protezų.
Jei nusprendžiate pradėti gydymą, pirmiausia gydytojas ortopedas ar gydytojas odontologas nuima nuo Jūsų dantų atspaudus ir užsako dantų technikų laboratorijoje pagaminti laikinus protezus. Atvykus į procedūrą (dantų šalinimo, implantacijos, kaulo priauginimo ar senų protezų nuėmimui), laikini protezai jau būna pagaminti. Po procedūros jie pritaikomi Jūsų burnos ertmėje ir nešiojami, kol ateis laikas protezavimui.
Tokiu atveju, kai pašalinami visi dantys, dantų technikų laboratorijoje pagaminamos laikinos plokštelės viršutiniam ir apatiniam žandikauliui.
Gydytojo rekomendacijos:
- Laikini protezai yra pagaminti iš plastmasės, todėl reikėtų vengti labai kieto maisto, kad nesulūžtų.
- Jie yra pritvirtinti su laikinu cementu, todėl gali atsiklijuoti ir nukristi. Tai nėra problema, atvykus į kliniką, juos gydytojas pritaikys iš naujo.