(Ortodontinis gydymas – ORTO-3)

Pasiruošimas ortognatinei operacijai – procesas, kai į gydymo eigą įtraukiamas dar vienas specialistas – ortodontas. Šiuo gydymo etapu pacientui taikomas ortodontinis gydymas, kuriame dalyvauja ortodontas bei veido ir žandikaulių chirurgas. Ortodontinio paruošimo tikslas – pagal gydytojo-chirurgo sudarytą gydymo planą sulygiuoti dantis į taisyklingus lankus, kurie atitiktų vienas kitą. Tai yra būtina sąlyga siekiant atlikti ortognatinę operaciją.

S'OS klinika - odontologijos klinika Vilniuje
Odontologijos klinika Vilniuje | ORTO-3 | sosklinika.lt

Gydymo eiga:

  • Prieš pradedant ortodontinį gydymą arba jo pradžioje pašalinami visi protiniai dantys.
  • Gali būti, kad reikės pašalinti du arba keturis sveikus dantis dėl žymaus dantų lankų dydžio neatitikimo ar dantų susigrūdimo.
  • Apie 12 – 18 mėnesių iki operacijos pacientas nešioja breketus ant viršutinių ir apatinių dantų. Ortodontinio paruošimo tikslas – pagal sudarytą gydymo planą sulygiuoti dantis į taisyklingus lankus, kurie atitiktų vienas kitą.
  • Likus 1 – 2 savaitėms iki operacijos, vyksta pasiruošimas operacijai. Tuo metu ortodontinis gydymas jau būna užbaigtas ir dantys nebegali būti daugiau judinami breketais. Visus paruošiamuosius diagnostinius tyrimus ir veiksmus atlieka chirurgas, nes būtent jis yra atsakingas už pooperacinį rezultatą ir operacijos tikslumą.
  • Pacientas atvyksta į ligoninę planinei ortognatinei operacijai. Jis turi būti visiškai sveikas ir nesirgti virusinėmis kvėpavimo takų infekcijomis 2-3 savaites iki operacijos.
  • Po operacijos, kai žandikauliai yra pilnai sugiję, vyksta baigiamasis ortodontinis gydymas, kuris trunka nuo 6 iki 12 mėnesių.

Svarbu atminti:

Likus vienai savaitei iki operacijos reikia atlikti šiuos laboratorinius tyrimus:

  1. Bendrą kraujo tyrimą
  2. Kraujavimo ir krešėjimo laiką, SPA, INR, ADTL
  3. Kraujo grupę ir Rezus faktorių
  4. Biocheminį kraujo tyrimą (K, Na, Ca, šlapalas, kreatininas, fibrinogenas, AST, ALT)
  5. Elektrokardiogramą su aprašymu
  6. Šlapimo tyrimą
  7. Krūtinės ląstos rentgenogramą (jei nebuvo atlikta paskutiniaisiais metais)

Tyrimų rezultatus reikia atsinešti į chirurgo konsultaciją prieš operaciją bei į gydytojo anesteziologo apžiūrą.