Radiologinis ištyrimas

Tai neatsiejama ortognatinės chirurgijos ir odontologinio plano dalis. Šis tyrimas atliekamas siekiant įvertinti apatinio ir viršutinio žandikaulių bei aplink juos esančių sričių (prienosinių ančių, veido kaulų), taip pat dantų, juos supančių audinių būklę.

Vieno danties radiograma

Šis paprastas diagnostinis radiologinis metodas taikomas, kai yra žinoma problemos buvimo vieta – priežastinis dantis. Atlikus šią nuotrauką, joje galima pamatyti labai tikslų 1-2 dantų vainikų ir jų šaknų vaizdą. Ši nuotrauka atliekama taip pat ir tais atvejais, kai panoraminėje nuotraukoje vaizdas yra neryškus, arba nepakankamai ryškus, kad būtų galima nustatyti procesą, vykstantį apie dantį. Apšvita atliekant šį tyrimą lygi natūralios apšvitos, gaunamos per pusę dienos, dozei.

Panoraminė rentgeno nuotrauka

Tai apžvalginė radiograma, kuri yra būtina norint kokybiškai atlikti pirminę konsultaciją. Be jos gera konsultacija praktiškai yra neįmanoma, todėl reikalaujame, kad kiekvienas ateinantis pacientas ją turėtų, o jeigu jos neturi, radiogramą galima atlikti klinikoje. Panoraminėje nuotraukoje matomi visi dantys, abu žandikauliai, viršutinio žandikaulio sinusai ir apatinio žandikaulio sąnariai. Iš šios nuotraukos galima įvertinti visų dantų būklę, bendrą periodonto būklę, patologinius procesus sinusuose, apatinio žandikaulio kanalų eigą, sąnarinių galvučių padėtį ir formą. Šios nuotraukos visiškai pakanka, jei planuojama chirurginis danties pašalinimas, nesudėtinga vieno ar keleto dantų implantacija. Apšvita atliekant šį tyrimą yra lygi natūralios apšvitos, gaunamos per keturias dienas, dozei.

Konusinė kompiuterinė tomografija (3D)

Tai profesionalus tyrimo metodas, kurio metu gaunamas trimatis žandikaulių ir dantų vaizdas. Šio tyrimo pagalba gaunama neįkainojama informacija, kuomet planuojama implantacija, kaulo rekonstrukcija ar sinuso pakėlimo operacija. Trimačiai vaizdai leidžia pamatyti visus per operaciją laukiančius anatominius sunkumus ir kliūtis, todėl jų žinojimas padeda suplanuoti operaciją ir išvengti jų operacijos metu. Kompiuterinė tomografija ypač praverčia, kuomet reikia nuspręsti, ar pacientui reikalinga nuosavo kaulo persodinimo operacija, ar implantacijos metu užteks pridėti dirbtinio kaulo. Taip pat, planuojant implantaciją, žandikaulio skerspjūvių vaizdai leidžia pamatyti apatinio žandikaulio kanalo ir jame esančio trišakio nervo šakos lokalizaciją. Tiksliai išmatavus jos padėtį, praktiškai atkrenta šio nervo pažeidimo galimybė. Konusinė tomografija taip pat leidžia įvertinti sinusų turinį, kuris dažniausiai būna nematomas panoraminėje radiogramoje. Apšvita atliekant šį tyrimą yra lygi natūralios apšvitos, gaunamos per 15-20 dienų, dozei.

S'OS klinika kompiuterinė tomografija

Spiralinė kompiuterinė tomografija

Tai prieš 10 metų taikytas tyrimo metodas, kuriam naudojamas medicininis kompiuterinis tomografas. Jo skiriamoji geba dar geresnė už konusinio kompiuterinio tomografo, tačiau jo pritaikymas odontologijoje mažėja ir jį nukonkuruoja konusiniai tomografai dėl žymiai mažesnės apšvitos. Apšvita atliekant šį tyrimą yra lygi natūralios apšvitos, gaunamos per 150-200 dienų, dozei.

S’OS klinikoje dirbame su moderniausia įranga, kuri užtikrina vaizdo tikslumą ir minimalų apšvitos kiekį.
Būtina išankstinė registracija ir gydytojo siuntimas.