Profesionali burnos ertmės higiena – tai profilaktinė burnos ertmės priežiūros priemonė, kurios metu šalinamos dantų apnašos, poliruojami dantų ir plombų paviršiai, pacientai apmokomi, kaip prižiūrėti burnos ertmę.
Ne vieną dažnai kankina skausmingos ar kraujuojančios dantenos, blogas kvapas iš burnos, švaros ir gaivumo stoka po dantų valymo. Dėl apnašų ir akmenų gali atsirasti uždegimas, ėduonis, gali išsivystyti periodontitas, kuomet tarp danties ir kaulo atsiranda kišenė, nyksta dantį supantis kaulas – galiausiai dantys pradeda klibėti ir juos tenka šalinti arba jie iškrenta patys. Dantų šepetėliu neįmanoma pašalinti dantų apnašų bei akmenų, todėl būtina reguliariai atlikti profesionalią burnos higieną. Ant lygaus dantų paviršiaus lėčiau ir mažiau kaupiasi apnašos, po procedūros greitai išnyksta dantenų uždegimas, užkertamas kelias išsivystyti periodontitui bei kariesui.
Kada ir kas kiek laiko reikia atlikti profesionalią burnos higieną
- Profesionalią burnos higieną rekomenduojama atlikti kas 6 mėnesius, priklausomai nuo individualios burnos higienos įgūdžių bei polinkio kauptis akmenims.
- Esant pažengusiai periodonto patologijai, kas 3 – 4 mėnesius.
- Esant nemaloniam burnos kvapui, dantenų kraujavimui, skausmui, pastebėjus patamsėjusius dantis bei tarpdančius.
- Procedūra būtina prieš atliekant dantų implantaciją, protezavimą, dantų šaknų kanalų gydymą bei dantų balinimą.
Profesionalios burnos higienos eiga
- Prieš atliekant profesionalią burnos higieną, pacientui pageidaujant, galima atlikti vietinę nejautrą.
- Procedūros metu pašalinami dantų akmenys, naudojant specialius instrumentus bei ultragarsinį skalerį.
- Apnašos (susidariusios nuo kavos, arbatos, tabako ir tt) pašalinamos naudojant Air-Flow sistemą.
- Procedūra užbaigiama nupoliruojant dantis bei plombas specialia pasta, atliekama fluoro lako ar kita dantų jautrumą bei uždegimą mažinanti aplikacija.
- Užbaigus procedūrą pacientas apmokomas asmens burnos ertmės higienos.