Naujienos

Sedacija

Sedacija | S'OS klinika

Kas yra sedacija ir ką apie ją svarbu žinoti?

SEDACIJA – tai specialių medikamentų sukeltas sąmonės slopinimas, dėl kurio procedūros metu pacientas atsipalaiduoja, jaučiasi komfortiškai, ramiai. Verta pabrėžti, kad pacientas nemiega – jis maksimaliai atsipalaidavęs. Dėl šio efekto nejuntama baimė ir skausmas, o kitą dieną pacientas gali neatsiminti ne tik procedūros, bet ir kaip grįžo namo.
Procedūra yra visiškai saugi, nes visos sedacijos metu stebimas paciento kvėpavimas, širdies veikla, kraujospūdis, o jį prižiūri gydytojas anesteziologas. Šis sąmonės slopinimo būdas puikiai tinka ir vaikams, ir suaugusiems.
Sprendimas dėl sedacijos niekuomet nepriimamas jau atvykus taisyti dantis – dėl šios procedūros yra tariamasi iš anksto. Prieš taikant nejautrą, likus 6 valandoms iki procedūros, negalima valgyti, likus 4 valandoms – negalima vartoti skysčių. Po procedūros 24 val. griežtai draudžiama vairuoti ar dirbti su įrenginiais. Pacientas namo išleidžiamas tik gydytojo anesteziologo leidimu ir su LYDINČIU ASMENIU. Jei sedacija yra atliekama vaikams, po atliktų procedūrų jiems geriausia likti namuose su suaugusiųjų priežiūra.
Daugiau informacijos
+370 600 87032