Naujienos

Kodėl kraujuoja dantenos?

Kraujuojančios dantenos | S'OS pataria

Kodėl kraujuoja dantenos?

Kraujuojančios dantenos – vienas iš signalų, galinčių prognozuoti daug skirtingų dantenų ligų. Svarbu išsiaiškinti priežastis ir bandyti sumažinti arba net panaikinti ligos židinį.

Kokios gali būti dantenų kraujavimo priežastys?

  • Netinkama burnos ertmės priežiūra. Netaisyklingai prižiūrint dantukus ir visą burnos ertmę, gali atsirasti dantenų kraujavimo tikimybė. Netinkamai valomuose tarpdančiuose gali kauptis maisto likučiai, veistis bakterijos.
  • Per stiprus dantų valymas. Jeigu dantis valote itin stipriai, tai gali prisidėti prie dantenų kraujavimo. Taip gali nutikti naudojant kietus dantų šepetėlius. Siekiant to išvengti, dažniausiai rekomenduotina pirkti minkštus šepetėlius ir dantukus valyti sukamaisiais judesiais.
  • Dantų akmenys – viena dažniausių dantenų kraujavimo priežasčių. Daugelis galvoja, kad dantų akmenys sukelia tik estetikos problemas, tad neverta investuoti į jų valymą, tačiau ilgainiui dantų akmenys gali sukelti kur kas rimtesnių ir sunkiai įveikiamų burnos ertmės ligų.
  • Hormonų pusiausvyra. Pasitaiko, kad dantenos kraujuoja besilaukiančioms moterims. Tokiu atveju reikėtų apsilankyti pas burnos higienos specialistus.
  • Nuolatinis vaistų vartojimas. Jeigu gana ilgą laiką vartojote kai kuriuos vaistus, gali būti, kad tai lems dantenų kraujavimą.
  • Parodontozė – dantenų uždegimas, liga skatinanti dantų kritimą. Iš burnos gali būti juntamas nemalonus kvapas, dantenos gali tapti ryškiai raudonos spalvos.
  • Vitamino B12 trūkumas. Šio vitamino trūkumas gali sukelti daug nemalonių simptomų ir dantenų kraujavimas yra vienas jų.

Kaip gydyti dantenų kraujavimą?

Jei pastebėjote kraujuojančias dantenas, būtina kuo skubiau apsilankyti pas gydytoją odontologą arba burnos higienos specialistą, kuris įvertins Jūsų burnos būklę ir bandys atrasti priežastis, lemiančias kraujavimą.

Informacija, galinti padėti išvengti dantenų kraujavimo:

  1. Rekomenduojama reguliariai atlikti profesionalią burnos higieną, kurios tikslas stabdyti periodonto ligų atsiradimą, pašalinti minkštąsias ir kietąsias dantų apnašas (akmenis), sumažinti dantų jautrumą, atgaivinti burnos ertmę.
  2. Reguliariai ir tinkamomis priemonėmis prižiūrėti dantis namuose.
  3. Rekomenduojama naudoti ne itin kietą dantų šepetuką, nes vien jis gana dažnai kelia dantenų kraujavimą. 
  1. Žinant dantenų kraujavimo priežastį, kur kas paprasčiau ieškoti būdų, kurie padėtų kovoti su ligomis. Dažniausiai galima ne tik sumažinti kraujavimą, bet ir jį visiškai panaikinti.